O co chodzi ze Stacją Ublik

Przed 1945 rokiem można tu było dotrzeć pociągiem linii Orzysz- Giżycko. Jaka to była trasa ! Wśród mazurskich jezior, morenowych pagórków i lasów. Po dawnym dworcu, ani po torach, nie ma już śladu, ale budynek przeznaczony dla dawnych pracowników stacji przetrwał do dziś. Przez wiele lat, już po wojnie prowadzony był tu pensjonat i stajnia.

Kwartet przyjaciół od ponad 20 lat, dwa małżeństwa Monika i Marek i my czyli Monika i Paweł, zakręceni na punkcie Ublika, Mazur, natury i architektury podjęliśmy się tego jakże wciągającego przedsięwzięcia przywrócenia miejsca na mapie, renowacji budynku i tchnięcia w niego nowego życia, z poszanowaniem dawnych założeń architektonicznych i otaczającej stacje natury . Kolektywnie przystąpiliśmy do dzieła we współpracy z Martą Tryczyńską z pracowni Whitepepper Dom. Marta kooperuje z nami już od lat, również aktywnie i kreatywnie wspierała wcześniejszy projekt Ublik Green Wind.

Udało się. Powstał butikowy dom wakacyjny z 5 dużymi, klimatycznymi apartamentami, każdy z kuchnią, niektóre z kominkiem. Kochamy prosty design, fusion starego i nowego, zindywidualizowane podejście do każdego wnętrza. Stacja działa cały rok. Zapraszamy