Ublik Green & Wind

 

Ublik Green & Wind jest na skraju wsi Ublik, na łąkach nad brzegiem jeziora Buwełno, z dala od innych zabudowań, przy szutrowej drodze, którą nawet w sezonie przejeżdża zaledwie parę samochodów. Natura, spokój i cisza.

 

Trzy, nowe domy mają jak najmniej ingerować w przestrzeń, wkomponować się w krajobraz kulturowy, łącząc tradycje architektoniczne Mazur z nowoczesnością i funkcjonalnością. Stąd prosta konstrukcja domów z bieloną elewacją,  szarym deskami, starą dachówką nawiązująca do tradycyjnej stodoły, ale też duże okna zapewniające panoramiczny widok na jezioro, z szeroką drewnianą ławą do siedzenia, gdzie można kontemplować krajobraz. Każdy dom ma własną przestrzeń z tarasem wysypanym kamykami.

 

Teren jest nieogrodzony, z naturą taka jaką zastaliśmy - morenowe wzgórza porośnięte trawą, drzewa nad jeziorem. Zasadziliśmy tradycyjne jabłonie, często spotykane  w starych mazurskich siedliskach.

 

Mamy bezpośredni dostęp do jeziora, nad którym jest nasz pomost dostępny dla wszystkich  i miejsce do kąpieli. Jezioro jest czyste, głębokie, idealne do pływania. Od domów do jeziora jest 100-160 metrów.

 

Promujemy życie na sportowo, więc udostępniamy:

  • 4 kajaki

  • łódź wiosłową

  • 4 rowery (dla dorosłych)